Studio muzyczne stenart

Kadra

Studio muzyczne stenart

Przedstawiamy naszą kadrę

Elżbieta Kupiec

Artystka, pedagog, sopranistka Filharmonii Krakowskiej, założycielka Studia Muzycznego StenArt. Absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego. Pracowała w zespole wokalnym Teatru Rozrywki w Chorzowie (role w spektaklach m.in.: Cabaret, Skrzypek na dachu, Czarodziej z Krainy Oz, Ania z Zielonego Wzgórza) oraz  PZLPiT Mazowsze. Od 2001 r. związana z Filharmonią Krakowską oraz krakowskimi zespołami kameralnymi (m.in. Collegium Zieleński, Górecki Chamber Choir). Ponadto artystka współpracuje z Fundacją Artchata, realizując projekty artystyczne i edukacyjne w ramach programów Erasmus + (od 2019 r.). W roku 2021 została stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za działalność artystyczną i edukacyjną w roku 2022 otrzymała nagrodę Powiatu Krakowskiego, a w 2023 r. nagrodę samorządową Pro Cultura.

Stefania Kupiec-Chrupczalska

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie  oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie  ukończyła studia I i II stopnia na kierunku Edukacja artystyczna w  zakresie sztuki muzycznej, specjalność Rytmika i przedmioty ogólnomuzyczne. Obecnie pedagog krakowskiej Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego, pedagog Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego, oraz nauczycielka PSM II st. im. Żeleńskiego w Krakowie. Swoje umiejętności doskonali  podczas konferencji, warsztatów i lekcji mistrzowskich organizowanych w Polsce (Poznań, Warszawa, Kraków) oraz za granicą (Genewa).  Wieloletnia tancerka krakowskich zespołów pieśni i tańca, z którymi występowała na licznych festiwalach w kraju oraz za granicą (Francja, Macedonia, Łotwa, Brazylia,Gruzja). Oprócz folkloru, któremu poświęca szczególne miejsce w swoim życiu, interesuje się także zastosowaniem metody rytmiki w terapii.

Karolina Zagórska

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im.  I.J. Paderewskiego w Gorlicach w klasie fortepianu. Obecnie studentka specjalności rytmika w Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Pani Karolina jest osobą pełną pasji, ma świetny kontakt z dziećmi.

 Tak mówi o sobie: “Interesuje mnie praca z dziećmi, przybliżanie im świata muzyki, poprzez ruch i grę na instrumencie. Moją pasją jest muzyka ale również lubię tańczyć, śpiewać, oglądać filmy, czytać książki, poznawać nowe miejsca. Bardzo cenię sobie takie wartości jak szczerość, pracowitość, poczucie humoru, przyjaźń i rodzinę”.

Józef Dwojak

Klarnecista, saksofonista, śpiewak klasyczny (tenor), pedagog.

Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu. Artysta swobodnie porusza się w wielu gatunkach muzycznych od klasyki po muzykę rozrywkową. Jako klarnecista pracował w orkiestrze Opery Krakowskiej. Obecnie jest artystą Chóru Filharmonii Krakowskiej, z którym wykonuje szeroki repertuar oratoryjno – kantatowy. Równolegle jako instrumentalista współpracuje z zespołami muzyki folkowej oraz klezmerskiej. Prowadzi również działalność pedagogiczną nauczając gry na klarnecie oraz saksofonie. Jako artysta jest osobą niezwykle wrażliwą na jakość dźwięku stąd jego niecodzienne hobby – dźwięk starych silników diesla. Sam jest właścicielem zabytkowego  VOLVO 940 TDI

Tomasz Kupiec

Kontrabasista, gitarzysta basowy, aranżer i producent muzyczny. Współpracownik Nigela Kennedy i Jarka Śmietany a także Andrzeja Sikorowskiego, zespołu exMaanam,  Renaty Przemyk, Irka Dudka i wielu innych. Jako sideman ma na swoim koncie ponad 60 nagranych albumów. Prowadzi również działalność pedagogiczną na warsztatach muzycznych, kursach mistrzowskich oraz jako wykładowca Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Kultura w Sieci”.  Dyrektor Rady Programowej Fundacji  Artchata. Więcej informacji na:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Kupiec

Studio muzyczne stenart

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!